Rozdział 2.
Zasady i tryb zgłaszania zadań
1. Propozycję projektu zadania do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Gminy Woźniki.
2. Do zgłoszenia projektu zadania należy dołączyć oświadczenie zawierające listę z co najmniej 8 podpisami mieszkańców Gminy Woźniki popierających zgłaszany projekt, która winna zawierać co najmniej imię i nazwisko, adres zamieszkania, podpis popierającego oraz informacje zgodną z art. 13 ust.1 i ust.2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE. z 2016 r., Nr 119, s.1).
3. Oświadczenie w sprawie poparcia projektu zadania każdy mieszkaniec składa indywidualnie – na odrębnych formularzach.
4. Wzór oświadczenia w sprawie poparcia projektu zadania określa załącznik nr 2 do uchwały.
5. Każdy uprawniony mieszkaniec może zgłosić jedną propozycję zadania do Budżetu Obywatelskiego.
6. Zgłaszanie projektów do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego odbywać się będzie poprzez wypełnienie i złożenie elektronicznego formularza, dostępnego na stronie wozniki.konsultacjejst.pl.
7. Zgłoszony formularz uznaje się za ważny, jeśli:
1) zostaną wypełnione wszystkie pola obowiązkowe: nazwa projektu zadania, proponowana lokalizacja, szacunkowy koszt projektu, opis projektu i niezbędne zadania lub inwestycje do realizacji projektu,
2) zawiera uzasadnienie do realizacji projektu zadania, w którym zostanie podany sposób, jak realizacja projektu wpłynie pozytywnie na społeczność Gminy Woźniki,
3) zawiera imię, nazwisko, adres zamieszkania
4) fakultatywnie: adres e-mail, telefon.
8. Projekty do Budżetu Obywatelskiego zgłasza się w terminie ustalonym w harmonogramie konsultacji, określonym w załączniku nr 4 do uchwały.
9. Każdy uprawniony mieszkaniec Gminy Woźniki może wyrazić poparcie dla więcej niż jednego projektu zadania zgłaszanego do Budżetu Obywatelskiego.
10.Zgłoszenie zadania uważa się za ważne, jeżeli elektroniczny formularz zostanie poprawnie wypełniony i zostaną dołączone do niego, w formie zeskanowanej lub zdjęcia, oświadczenia co najmniej 8 osób popierających daną propozycję.
11. Zgłoszenia dostarczone w innym terminie niż ustalonym w harmonogramie konsultacji, nie będą rozpatrywane.
12. Zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego projekty zadań mają służyć zaspokajaniu zbiorowych potrzeb mieszkańców oraz spełniać następujące wymogi formalne:
1) mogą mieć charakter wyłącznie inwestycyjny,
2) koszt pojedynczego projektu zadania nie może przekroczyć 200.000,00 zł,
3) projekt zadania jest zgodny z obowiązującymi dokumentami strategicznymi: Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Woźniki lub miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego,
4) powinien być zlokalizowany na działce lub w obiekcie stanowiącym wyłączną własność Gminy Woźniki,
5) zakres rzeczowy projektu nie może kolidować z innymi zaplanowanymi zadaniami inwestycyjnymi,
6) zawierać szacunkowy koszt projektu,
13. Do Budżetu Obywatelskiego nie mogą być zgłaszane zadania:
1) dotyczące budowy obiektów kubaturowych,
2) które po realizacji będą generować koszty niewspółmiernie wysokie w stosunku do wartości proponowanego zadania,
3) zakładające realizację jedynie części zadania, w tym sporządzenie wyłącznie dokumentacji projektowej bądź koncepcji przedsięwzięcia, lub jedynie środki na wykonanie, bez zabezpieczenia środków na dokumentację projektową,
4) w których szacunkowy koszt zgłaszanego projektu zadania przekracza kwotę na zrealizowanie Budżetu Obywatelskiego.
14. Każdy projekt z chwilą zgłoszenia otrzymuje swój numer.